Otvorené:

po-so: 11:00 - 22:00

ne: 12:00 - 22:00

 

Hodžovo námeste 2

816 25 Bratislava

(Hotel Crowne Plaza)

 

Tel: 02/52 44 49 09

Fax: 02/44 63 35 88

 

Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

O Nás

 

Srdečne Vás pozývame do našej reštaurácie. Príďte si vychutnať exotické príchute vynikajúcej indickej kuchyne v tesnej blízskosti centra mesta.


Všetky jedlá sú pripravené z pôvodných indických prísad, korení či byliniek, dovezených priamo z Indie, uvarené indickými kuchármi, schválené indickým majitelom. Nároční gurmáni ocenia originálne receptúry a starostlivosť venovanú každej objednávke. Jedlá sú servírované ústretovým personálom s profesionálnym prístupom. Kliknutím myši si môžete objednať chutné indické jedlo na cestu so sebou, priamo domov, či si ho predobjednať na konkrétny čas a odniesť si ho z reštaurácie. Široký sortiment jedál u nás nájdu aj vegetariáni. Atmosféru príjemného posedenia dotvára aróma vonných tyčiniek a originálna indická hudba.

 

Ďalej ponúkame:

-    možnosť parkovania priamo v hoteli na náš účet 2 hod. zdarma
-    cateringové služby
-    reprodukovanú indickú hudbu
-    možnosť objednávok indických ľudových a iných špeciálnych jedál
-    príležitost pre organizovanie spoločenských i firemných podujatí
-    bezbarierový prístup
-    reštaurácia je vybavená klimatizáciou a odsávaním vzduchu

 

Kapacita :
a/ 108 osôb
b/ 30 osôb - terasa v sezóne

 

Reštaurácia je pomenovaná podľa cisára Ashoka. Stručný popis nájdete nižšie.

Ako každý indický kráľ aj Ashoka bol zamilovaný do indického jedla.

 

Ashoka sa narodil v roku 265B.C. Bol vnukom Changragupta Maurya a počas svojej vlády, vládol dvom tretinám indického subkontinentu. Bol jeden z najznámejších Mauryjských kráľov a taktiež bol jeden z najmocnejších indických vládcov.

 

Hlavné mesto jeho ríše bola Pataliputra (dnes známe ako Patna), kde býval aj Buddha.

 

Ashoka bol veľmi statočný a zároveň bol aj dobrým správcom. Trón získal po kráľovej smrti aj keď bol jeho mladším synom, lebo ho miloval a rešpektoval jeho ľud a aj ministri krajiny. V roku 268B.C. bol Ashoka korunovaný kráľom Magadha.

 

Po 8. rokoch vládnutia Ashoka zaútočil na Kalinga (Orissa) aby si ju privlastnil. Toto bola jeho prvá a zároveň aj posledná bitka. Aj keď Ashoka vyhral, tak bol zhrozený smrťou toľkých vojakov.

 

Táto skúsenosť ho zmenila a Ashoka prisahal, že už nikdy nebude bojovať. Začal veriť v Budhizmus a sľúbil, že bude skúšať len cnostné akcie v budúcnosti. Po tom ako dodržiaval budhistické zásady sa z neho ideálny vládca, ktorý propagoval mieru v spoločnosti. Ashoka už potom navždy dodržiaval budhistické zákony – pravda, charita, láskavosť, čistota a dobrota.

 

Ashoka chcel aby jeho nasledovníci viedli ríšu presne ako on. Veril v mier a kľud a zakázal obetovať zvieratá. Okrem toho otvoril aj „kliniky“ pre vtáky a zvieratá. Vďaka jeho dobrote ho ľudia pomenovali Devanamapriya Priyadarshi.

 

Budhistické zákony boli vyryté do Ashokových stĺpov čím ďalej propagoval Budhizmus, Takzvané stĺpy Ashoka boli vyššie ako 40 stôp a extrémne ťažké. Ashoka sa snažil rozšíriť Budhizmus aj do krajín ako napr. Sýria, Egypt a Macedónsko, svojho syna Mahendra a dcéru Sangamitra poslal dokonca aj do Sri Lanky s týmto účelom.

 

Ashoka zomrel v roku 232 B.C. a je považovaný za jedného z najmocnejších vládcov v histórii indického subkontinentu.